Karkonosz tajemniczy Duch Gór

Szklarska Poręba apartamenty  zapraszają na wypoczynek.

Karkonosz często nazywany Duchem Gór, Liczyrzepą, Rubezahlem czy Rzepiórem jest tą samą legendarną oraz tajemniczą postacią z Karkonoszy.

O Karkonoszu powstały niezliczone legendy stąd też wiążą się jego różne imiona. Z początku był przedstawiany jako zły duch przypominający trochę jelenia czy gryfa, później stał się starszym mężczyzną z laską wędrującym po górach. Strzegł on przyrodę i skarby okolicy, opiekował się zwierzętami oraz pomagał zbłąkanym turystom.

W ostaniach latach w Szklarskiej Porębie powstał Magiczny Szlak Ducha Gór, wytyczony został po najbardziej interesujących atrakcjach miasta. Przy szlaku znajdują się granitowe głazy z płaskorzeźbami zawierające tajemnicze hologramy. Można też wziąć udział w grze terenowej związanej z tym szlakiem.

Miasto jest doskonale przygotowane na wizytę turystów. Niezliczone pokoje w szklarskiej porębie , wille, ośrodki wczasowe, apartamenty, szklarska poręba pensjonaty oferuję dużą ilość miejsc noclegowych, nawet w sezonie turystycznym nie powinno ich zabraknąć.


http://www.e-szklarska.pl/fotki/13_big.jpg